W tej zakładce znajdują się przykładowe relacje ze zrealizowanych przez mnie szkoleń oraz rekomendacje od organizacji, z którymi miałam przyjemność współpracować.
Bardzo Młoda Kultura
Cyfrowy obywatel (Maróz)
Lekcja Enter
SpołEd – Spółdzielnia Otwartej Edukacji w Bibliotece
Biblioteka Online
CYFROWY NARZĘDZIOWNIK PRACOWNIKA INSTYTUCJI KULTURY – SZKOLENIE ONLINE
Szkolenie “Cyfrowy narzędziownik pracownika instytucji kultury”, odbyło się 19-20 sierpnia 2020 r. w godz. 12.30 – 15.00. Rejestracja rozpoczęła się 3 sierpnia za pośrednictwem Formularza Google: https://forms.gle/E5URwKdPHENufHR88. SZKOLENIE BYŁO BEZPŁATNE.
Współczesne instytucje kultury są miejscem, które otwiera przed użytkownikiem/odbiorcą przestrzeń nowych możliwości . To centra, w których można nie tylko obcować z szeroko rozumianym dziedzictwem i dziełami sztuki ale również dać upust własnej kreatywności, gdzie człowiek nieustannie uczy się czegoś nowego i tą wiedzą dzieli się z innymi.
W instytucjach kultury coraz częściej goszczą nowe technologie – a w czasach pandemii wręcz niemożliwe jest funkcjonowanie bez nich. Wykorzystanie narzędzi cyfrowych znacznie zwiększa atrakcyjność ofert instytucji kultury dzięki nowoczesnej, angażującej użytkowników formie. Zasoby internetu są niezwykle bogate w darmowe lub częściowo darmowe narzędzia przydatne podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych, upowszechniania zasobów kultury, tworzenia innowacyjnych rozwiązań i projektów, a także pracy zespołowej.
Tak dynamiczne zmiany wiążą się ogromną potrzebą podnoszenia kompetencji przez pracowników. Proponowane szkolenie z zakresu nowych technologii stanowi próbę odpowiedzi na niewielki wycinek tych potrzeb. Podczas jego trwania zostaną zaprezentowane darmowe narzędzia i aplikacje, które mogą zostać wykorzystanie w różnych obszarach działań pracowników instytucji kultury. Uczestnicy poznają i przetestują wybrane aplikacje oraz wspólnie opracują koncepcję ich wykorzystania w codziennej pracy. Podczas spotkań zostanie również zaprezentowane działanie i możliwości jakie daje portal Biblioteka Aplikacji.
Szkolenie prowadzone zostało metodami aktywnymi zgodnie z metodologią uczenia dorosłych. Obejmowało wprowadzenie, omówienie oraz testowanie aplikacji przydatnych m.in. w:
- angażowaniu odbiorców wydarzeń kulturalnych,
- prowadzeniu wydarzeń online – webinariów, warsztatów, spotkań
- tworzeniem e-materiałów,
- komunikacji zespołowej,
- szybkiej korekcie tekstów,
Szkolenie w formie online prowadzone było na platformie ZOOM w dwóch sesjach po 3 h szkoleniowe (3×45 min) z przerwą.
