ZDJĘCIA

  • Pixabay
  • Unsplash
  • Freepik
  • Flickr
  • Openverse
  • Wikimedia Commons
PIXABAY

Strona z bardzo bogatą bazą zdjęć, ilustracji czy grafik wektorowych. Udostępnione są one na podstawie niestandardowej licencji Pixabay, zmodyfikowanej i nieco bardziej restrykcyjnej wersji licencji Creative Commons CC0. Strona dostępna jest w języku polskim.

UNSPLASH

Unsplash to strona z fotografiami udostępnionymi na licencji Unsplash. Witryna zawiera ponad 207 000 współpracujących fotografów i generuje ponad 17 miliardów wyświetleń zdjęć miesięcznie. Biblioteka zdjęć zawiera już ponad 2 mln obiektów.

FREEPIK

Bogata baza różnego rodzaju plików graficznych. Za stronę odpowiedzialni są twórcy katalogu Flaticon. Na portalu znajdziemy: obrazki wektorowe, ilustracje, symbole, pliki PSD do edycji oraz zdjęcia. Część materiałów dostępna jest jedynie w płatnej opcji premium. Freepik dostępny jest w języku polskim.

FLICKR

Kanadyjski serwis internetowy stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć online (obecnie należy do Yahoo). Aby korzystać z jego zasobów musimy założyć darmowe konto.

OPENVERSE

Projekt wcześniej funkcjonował pod nazwą CC Search. Obecnie jest prowadzony przez WordPress i pozwala na wyszukiwanie zdjęć oraz dźwięków dostępnych na licencjach Creative Commons.

WIKIMEDIA COMMONS

To jeden z siostrzanych projektów Wikimedia Foundation utworzony jako magazyn ilustracji, zdjęć i plików multimedialnych dla wszystkich wersji językowych Wikipedii. Serwis podzielony jest na kategorie i pojedyncze ilustracje, zdjęcia i inne pliki.

%d blogerów lubi to: