Quizy

W tej sekcji zostaną opracowane następujące aplikacje:

KAHOOT

Kiedy wykorzystać:

 • podczas zajęć tematycznych dla różnych grup wiekowych
 • podczas spotkania np ze współpracownikami
 • podczas spotkania integracyjnego
 • podczas prezentacji
 • podczas szkolenia

Link do aplikacji: https://kahoot.com/

Urządzenia: komputer, smartfon, tablet

Zakładanie konta: Wymagane

Język: Angielski

Opis: To narzędzie, które umożliwia tworzenie interaktywnych quizów. I udzielania odpowiedzi na pytania w czasie rzeczywistym.

JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA TUTORIALU WIDEO:

PLICKERS

Kiedy wykorzystać:

 • do sprawdzenia przyrostu wiedzy np pre-test, post-test
 • podczas zajęć tematycznych
 • podczas szkolenia
 • podczas lekcji

Link do aplikacji: https://www.plickers.com/

Urządzenia: komputer, smartfon, tablet

Zakładanie konta: Wymagane

Język: Angielski

Opis: To narzędzie, które umożliwia tworzenie interaktywnych testów. Nie wymaga posiadania urządzeń mobilnych przez uczestników, jedynie przez prowadzącego.

Jak to działa?

Zaczynamy od założenia konta użytkownika na stronie http://www.plickers.com. Można zarejestrować się wykorzystując konto Google lub użyć adresu e-mail. Musimy również pobrać aplikację Plickers na urządzenie mobilne (np. telefon lub tablet).

Po zalogowaniu z lewej strony pojawi się menu. Klikając przycisk NEW SET możemy rozpocząć tworzenie nowego testu. Przygotowanie pytań i slajdów jest bardzo intuicyjne. Na górze slajdu wpisujemy pytanie, poniżej 4 warianty odpowiedzi. Pamiętajmy aby zaznaczyć, która z nich jest poprawna. Możemy również stworzyć pytanie typu prawda/fałsz. Aby dodać slajd z kolejnym pytaniem używamy przycisku + w lewym górnym rogu (w darmowej wersji możemy przygotować ograniczoną ilość pytań).

Kiedy test jest gotowy tworzymy nową klasę używając przycisku w menu +NEW CLASS . Następnie wpisujemy nazwę klasy i zatwierdzamy przyciskiem CREATE CLASS. Teraz pozostaje tylko dodać studentów – ADD STUDENTS . Jedno pod drugim wpisujemy dane uczniów. Mogą to być imiona lub np. numerki.

Do przeprowadzenia testu uczestnikom potrzebne będą wydrukowane karty, które można pobrać ze strony aplikacji . Każda karta ma nieco inny kształt zamknięty w kwadracie. Na bokach znajdują się literki A, B, C, D, które służą do udzielania odpowiedzi. W rogu znajduje się numer karty, który odpowiada kolejnym uczniom w stworzonej przez nas klasie (karta nr 1 to pierwszy uczeń z listy).

Rozpoczynając przeprowadzenie testu musimy uruchomić narzędzie na komputerze i wyświetlać pytania na ekranie. Jednocześnie uruchamiamy aplikację Plickers na urządzeniu mobilnym i wybieramy odpowiednia klasę, która ma wziąć udział w teście. Kiedy na ekranie wyświetli się pytanie uczniowie unoszą karty ustawiając literę A, B, C, lub D na górze (w zależności od tego która odpowiedź jest wg nich poprawna). W tym czasie prowadzący uruchamia opcję skanowania w smartfonie lub tablecie i skanuje karty z odpowiedziami. Możemy mieć podgląd na to, jak zagłosował każdy z uczestników albo ile poszczególnych odpowiedzi zostało przez uczniów wybranych. Na monitorze prowadzącego aktualizuje się liczba zeskanowanych odpowiedzi. Gdy zarejestrujemy odpowiedź każdego uczestnika, wybieramy PAUSE i możemy przejść do analizy wyników. Następnie na urządzeniu mobilnym przełączamy kolejne pytanie, które wyświetli się na ekranie. Po zakończeniu testu przechodzimy do wyników. Każdy z uczestników może zobaczyć ile udzielił poprawnych odpowiedzi i jaki procentowy wynik uzyskał.

QUIZZIZ

Kiedy wykorzystać:

 • jako element aktywizujący uczestników zajęć
 • podczas sprawdzania wiedzy
 • jako zadanie domowe
 • podczas prezentacji
 • podczas szkolenia
 • podczas lekcji

Link do aplikacji: https://quizizz.com/

Urządzenia: komputer, smartfon, tablet

Zakładanie konta: Wymagane

Język: Polski

Opis: To narzędzie, które umożliwia tworzenie interaktywnych quizów. I udzielania odpowiedzi na pytania w czasie rzeczywistym, a także zadawania zadań, tworzenia fiszek i sprawdzania postępów uczniów.

%d blogerów lubi to: